„Polska Biega” Opalenica, 22 maja 2016 roku – PARK MIEJSKI

W niedzielę 22 maja 2016r. Opaleniczanie chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję „Polska Biega”, którą współorganizowali: Burmistrz Opalenicy,  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy oraz Państwo Iwona i Arkadiusz Sadowscy z Opalenicy – pasjonaci biegania i aktywnego wypoczynku. Biegały całe rodziny, od przedszkolaków do seniorów. Bieg na dystansie około 3 km ze względu na wysoką temperaturę wiódł zacienionymi alejkami Parku Miejskiego. Przed startem – obowiązkowa rozgrzewka, którą przy muzyce poprowadziła Pani Iwona Zawieja. Tempo biegu rekreacyjne, dostosowane do wszystkich, nie na wyścigi a dla zdrowia i z przyjemnością. W programie mieliśmy także pokaz psich sztuczek oraz pogadankę o bezpieczeństwie w kontakcie z psem, którą przeprowadził pan Karol Wicher z psem Sołtysem. Dzięki uprzejmości Hotelu REMES, chętni uczestnicy akcji „Polska Biega” mogli także skorzystać z parku linowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy buton, napoje, drobny poczęstunek, które zapewnił OSiR oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Opalenicy. Okazały puchar – ufundowany również przez Burmistrza Opalenicy w wyniku losowania trafił do Pani Marii Nowak. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników imprezy czuwali opaleniccy strażacy, którzy czynnie włączyli się w bieg.

Łącznie we wspólnym bieganiu udział wzięły 42 osoby.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję wspólnego biegania za rok!

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...