Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne?

Rozmowa z Eweliną Osińską, właścicielką Salonu Optycznego Osińscy w Opalenicy i Buku

Coraz więcej słonecznych dni. Jak w tym czasie powinniśmy zadbać o nasze oczy?

Ewelina Osińska:  O oczy powinniśmy dbać  przez cały rok, ale faktycznie wiosna i lato jest szczególnym okresem jeśli chodzi o ich ochronę. Nikogo nie dziwi już fakt, ze jadąc nad jezioro czy nad morze smarujemy ciało olejkiem z filtrem UV. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ze skoro nasza skóra potrzebuje zabezpieczenia, to taką samą ochronę potrzebują nasze oczy. Tym czym dla skóry jest olejek z filtrem, tym samym dla oczu są okulary przeciwsłoneczne.

Dlaczego nadal tak trudno przyzwyczaić się nam do tego, że o oczy również powinniśmy zadbać ?

E.O.  Nie wiem dlaczego świadomość społeczeństwa w tej kwestii jest tak znikoma. Wiem natomiast, że tego rodzaju zaniedbania prowadza do wielu schorzeń takich jak zapalenie spojówek czy bardzo groźne AMD, które w rezultacie może prowadzić do ślepoty.

Co w takim razie powinniśmy zrobić ? Jak możemy chronić  nasze oczy?

E.O.  Przede wszystkim  powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne  z filtrami UVA i UVB. Takie okulary można kupić w dobrych salonach optycznych między innymi w naszym Salonie Optycznym na  ul.3 Maja 8 w Opalenicy. Nie kupujmy okularów przypadkiem, przy okazji ze „stojaka” , stacji benzynowej czy w marketach. Pamiętajmy, że okulary są warte tyle, ile za nie zapłaciliśmy czyli te za 10 czy 20 zł, nie chronią naszych oczu, tylko im szkodzą. Zasada jest taka, ze jeśli nałożymy okulary z przyciemnionymi szkłami, nasze źrenice ulegają rozszerzeniu i jeśli szkła nie posiadają odpowiednich filtrów, wszystkie szkodliwe promienie trafiają bezpośrednio do naszego oka. Przebywając na słońcu w takich okularach na pewno po dłuższym czasie będziemy odczuwać pieczenie oczu, kłucie, zmęczenie, rozkojarzenie, zaczerwienienie oczu.  Czyli podsumowując zdrowiej dla naszych oczu jest nie nosić okularów przeciwsłonecznych w ogóle, niż te kupione przypadkiem na bazarze czy w supermarkecie.

A co poleciłaby Pani osobom, które maja wady wzroku i musza na co dzień nosić okulary korekcyjne?

E.O.  Istnieje kilka rozwiązań. Osoby takie mogą nosić szkła zabarwione lub z polaryzacyjną z odpowiednią korekcją  albo szkła fotochromowe, które zabarwiają się na zewnątrz, a odbarwiają w pomieszczeniu. Osobom, które potrzebują kilku par okularów proponuje szkła progresywne z fotochromem.

Co chciałaby Pani powiedzieć mieszkańcom Opalenicy?

E.O.  Chciałabym przestrzec Państwa przed kupowaniem okularów kiepskiej jakości i niewiadomego pochodzenia. Ochrońmy się przed nawracającym zapaleniem spojówek i przede wszystkim przed AMD, a co za tym idzie ślepotą. Zapraszam wszystkich, którzy chcą właściwe chronić swoje oczy do naszego salonu, tutaj znajdą Państwo okulary przeciwsłoneczne znanych światowych firm, ale również marki mniej znane w bardzo rozsądnych cenach z najlepszymi filtrami UV, polaryzacją chroniącymi nasze oczy w 100%. Natomiast dla osób wymagających korekcji okularowej proponujemy okulary ze szkłami z fotochromem lub barwionymi, albo progresami w wersji z fotochromem.
Serdecznie zapraszamy do salonu OPTYK OSIŃSCY na ul. 3 Maja 8 w Opalenicy, dołącz do grona naszych zadowolonych klientów !

You may also like...

Loading Facebook Comments ...