Opaleniczanie na trasie Cracowia Maraton i Bukowskiego Biegu Mieszka I

W dniach 14-15.05.2016r. w stolicy Królów Polskich w Krakowie odbyła się 15 edycja Cracowia Maraton oraz imprezy towarzyszące wydarzeniu jakim nie wątpliwie jest dystans Królewski czyli Maraton. Opaleniczanie zmagania biegowe rozpoczęli już w sobotę ,członek OKB  Przemysław wraz z małżonką Marią i synami Jackiem i Wojtkiem wystartowali w biegu rodzinnym na dystansie 1 km. Rodzinie Nowaków pokonanie trasy która znajdowała się na Krakowskich Błoniach zajęło nieco ponad 7 min. Kolejną imprezą w jakiej wzięli udział członkowie OKB, był udział w Cracowia Maraton na rolkach. Dawid tym razem zamienił buty biegowe na rolki i dystans 42km195m na rolkach pokonał w czasie 1:34:58 zajmując wysokie 27 miejsce na ponad 200 startujących.

Wisienką na torcie opalenickich biegaczy był niedzielny start czworga klubowiczów w Maratonie. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegali obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Start i meta maratonu zlokalizowana była na Starym Rynku w sąsiedztwie Kościoła Mariackiego .Trasa składała się z dwóch pętli po Krakowskim Starym Mieście i Błoniach. Start maratonu wystrzałem z pistoletu punktualnie o 9:00 rozpoczął znany dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch , po którym na ulice Krakowa wybiegło 5551 osób. Pogoda podczas maratonu dopisała biegaczom, 12 stopni i delikatny wiaterek ,schładzający biegaczy na licznych podbiegach dodawał dodatkowej energii. Po mimo chłodnej aury na trasę maratonu wyszła duża ilość kibiców która głośno dopingowała maratończyków.

Czasy jakie wybiegali Opaleniczanie  w Krakowie:

Kukawa Hubert 3:41:05 (RŻ)
Nowak Przemysław 3:41:06
Janowicz Honorata 4:19:25
Janowicz Zbigniew 4:25:43

Gdy maratończycy kończyli zmagania z królewskim dystansem, w sąsiadującym z naszą gminą Buku, odbyła się pierwsza edycja biegu Księcia Mieszka I. Z dystansem 10 km po ulicach Buku zmagała się ponad 200 osobowa grupa biegaczy. Ekipa z Opalenickiego klubu biegacza uzyskała następujące czasy:

Piotr Rychter 45:12
Tomasz Gawarzewski 48:11
Marcin Domagalski 53:06
Anna Kunc 55:06 (RŻ)
Weronika Cichowlas 55:18

 

Wszystkim Serdecznie Gratulujemy!

Źródł: OKB Tekst: Hubert Kukawa

You may also like...

Loading Facebook Comments ...