Unihokejowego Mistrza w Opalenicy poznamy już w sobotę!

Opalenicka Liga Unihokeja to rozgrywki, które w tym roku zadebiutowały na unihokejowej mapie Polski. Jest to wspólny projekt OSiR Opalenica i Klubu Sportowego Spartanie Opalenica. W lidze biorą udział głównie zawodnicy amatorzy, choć zdarzają się i tacy z pierwszoligową praktyką.  W rozgrywkach poza zwycięstwami, liczy się także dobra zabawa, możliwość rywalizacji i przede wszystkim mnóstwo grania. Dlatego organizatorzy zaproponowali każdej drużynie możliwość stoczenia aż 12 spotkań 2 x 20 minut. W tym sezonie udział biorą : FC Kala-Izolacje Toruń, Krokodyle Floorball Poznań, Horyzont Kołaczkowo, Flash of Ball Nowy Tomyśl i gospodarze OSiR Spartanie Opalenica.

Ostatni akt tych rozgrywek toczyć się będzie w najbliższą sobotę. Jest to dzień finałow, bo tego samego dnia w o medale Ekstraligi powalczą seniorzy i seniorki na Superfinale w Nowym Targu. W OLU postawiono na system ligowy, by jeden słabszy dzień nie przekreślał całego sezonu. W związku z tym, szanse na mistrzostwo zachowały ekipy z Torunia i Kołaczkowa.

Walka o podium będzie zacięta, bo z rywalizacji o medale odpadli tylko zamykający tabele zawodnicy z Nowego Tomyśla.  Obecna czerwona latarnia mierzy jednak w wyprzedzanie Krokodyli i 4 pozycji na koniec rozgrywek.

Jeśli chodzi o indywidualne popisy zawodników, to klasyfikacje kanadyjską zdominował Przemek Ptaszyński z Horyzontu Kołaczkowo. Ilość zdobytych punktów jest imponująca. Małoprawdopodobne, że ktokolwiek mu zagrozi.

Nagrody w tej edycji OLU ufundowane są przez Miasto i Gminę Opalenica, Powiat Nowotomyski oraz Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.

Cieszymy się, że rozgrywki w Opalenicy zgromadziły aż 94 uczesników z dwóch różnych województw. Organizacyjnie jest to nasz debiut, póki co żadna z ekip nie narzekała. Na finał zapraszamy w sobotę! O 9.30 mecze towarzyskie rozegrają gimnazjalistki i gimnazjaliści z Brójec i Opalenicy, a od 11. rozpoczniemy mecze ligowe, które zakończyć powinny się przed godziną 17.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...