GWiNT, Skrzydła dla życia, Szpot i Bieganko na śniadanko

Kolejny – ciepły, biegowy weekend Opalenickich biegaczy za nami. Biegacze, nie tylko biegali ale również odżywiali i wspierali.

Już piątek był rozbiegany – jednak nie dla opalenickich biegaczy tylko dla uczestników ultra maratonu crossowego GWiNT (160km), którego trasa przebiegała prze trzy powiaty: nowotomyski, grodziski i wolsztyński. Na trasie co kilkadziesiąt kilometrów znajdowały się punkty odżywcze, które zabezpieczały różne grupy. Jedną z grup zabezpieczających punkt kontrolo-odżywczy w pałacu w Porażynie był Opalenicki Klub Biegacza, który wspierał biegaczy na 28 km trasy. Na biegaczy czekały przygotowane napoje izotoniczne, woda, placki, pomarańcze i banany. Cała obsługa punktu przebiegała sprawnie i fachowo – w końcu każdy z członków OKB, który zabezpieczał punkt już nie raz korzystał z punktów odżywczych znajdujących się na biegowych imprezach.

Słów parę o „Gwincie”: otóż, nazwa cyklu biegów wzięła się od skrótów nazw powiatów G – grodziski, W-wolsztyński i NT- nowotomyski – „GWiNT” łącznie w całym cyklu imprez odbywają się 3 biegi na 160 km, 110 km i 55 km. W ostatnim najkrótszym dystansie 55km, który startował w sobotę o 12 : 00 z Wolsztyna, udział wzięli również opaleniccy biegacze – łącznie wystartowało 6 osób. Najlepszy czas uzyskał Piotr Piechota pokonując dystans 55 km w czasie 6:40:18, najlepszą z mieszkanek naszego miasta była Natalia Hirszfeld, która ukończyła bieg z czasem 7:22:34.

W niedzielę odbyły się trzy imprezy biegowe: „Wings for Life (Skrzydła dla życia)” bieg, w którym meta goni biegacza, 10 km Szpot Swarzędz oraz cykliczne spotkanie biegowe „Bieganko na śniadanko” z Opalenickim klubem biegacza,  na które OKB zaprasza co tydzień.

W biegu „Wings for life” wystartowała Anna Kunc z OKB,  która podczas ucieczki przed metą przebiegła 10320 m. Warto dodać, że Anna startowała w drużynie Przemka Kowalika.

Na biegu w Swarzędzu wystartowało w sumie 15 mieszkańców naszego miasta, najlepszy czas uzyskał Błażej Drobnik 00:45:33. Niestety z niewiadomych przyczyn biegaczka z Opalenicy, która uzyskała najlepszy czas nie została sklasyfikowana –  była to Aleksandra Kryś, która wykręciła czas 00:46:15.

A tradycyjnie o 10:00, u zbiegu ulic młyńskiej i klonowej spektakli się biegacze z OKB, aby rekreacyjnie pobiegać podczas niedzielnego „Bieganka na śniadanko”.

Wszystkim biegaczom i biegaczkom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych biegach!

 

You may also like...

Loading Facebook Comments ...