Cykl spotkań z Policją

Kwiecień 2016 roku był dla 2 klasy służb mundurowych bardzo intensywny ze względu na odbywające się szkolenia z policją. W piątek 1 kwietnia 2016 r. przeprowadzono wykłady na temat przemocy fizycznej i psychicznej.
Uczniowie zapoznali się również z zadaniami służbowymi policjantów Wydziału Prewencji. Spotkanie poprowadzili policjanci z KPP w Nowym Tomyślu: młodszy aspirant Anna Urbaniak i starszy sierżant Mateusz Poprawski.

12 kwietnia we wtorek odbyły się kolejne wykłady policjantów dla klas służb mundurowych. Tym razem z młodzieżą spotkał się młodszy aspirant Michał Kornosz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Tomyślu. Aspirant zapoznał uczniów z zadaniami służbowymi policjantów, które zapewnią bezpieczeństwo na drogach i ulicach miasta, kontrolują ruch i obsługują zdarzenia drogowe oraz prowadzą postępowania dotyczące wykroczeń drogowych.

Natomiast 19 kwietnia młodzież z drugiej klasy spotkała się z przedstawicielami Komendy Policji w Opalenicy. Funkcjonariusze przedstawili uczniom swoje doświadczenia zawodowe. Policjanci mówili m.in. o interwencjach domowych, o kolizjach i wypadkach samochodowych, o kradzieżach i włamaniach.

Młodzież była bardzo zainteresowana omawianą tematyką, zadawała pytania i długo rozmawiała z policjantami.

 

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...