9. PKO Poznań Półmaraton czyli Opaleniczanie biegiem przez deszczowy Poznań

W minioną niedzielę w Poznaniu odbył się 9. PKO Poznań Półmaraton, na którym nie mogło zabraknąć rozbieganych mieszkańców naszego miasta oraz silnej reprezentacji Opalenickiego Klubu Biegacza. Punktualnie o 9:00 w deszczowej aurze na ulice Poznania wystartowało 11500 osób, którzy do pokonania mieli odcinek nieco ponad 21 km. Wśród nich wystartowało łącznie 52 mieszkańców naszego miasta.

Najlepszym biegaczem z Opalenicy był Dawid Chwirot, meldując się na mecie z czasem: 1:26:26. Najlepszą biegaczką była Agata świątek, która uzyskała czas: 1:36:27. 

Wśród startujących nie mogło zabraknąć członków Opalenickiego Klubu Biegacza, z którego łącznie wystartowało 8 biegaczy. Najlepszy czas uzyskał Hubert Kukawa 1:37:41 ustanawiając swój nowy rekord życiowy, a najlepszymi z biegaczek były Honorata Janowicz oraz Weronika Cichowlas uzyskując równy czas 2:07:11

9. PKO półmaraton w Poznaniu wygrał Kenijczyk MUTETI DANIEL.

Również, tego samego dnia w Łodzi odbywał się DOZ Maraton Łódź z PZU, w którym wziął udział mieszkaniec Opalenicy – Piotr Piechota pokonując dystans 42 km w czasie 4:04:37.

Wszystkim rozbieganym mieszkańcom naszego miasta gratulujemy i życzymy kolejnych biegowych sukcesów!

Nieoficjalne wyniki 9 PKO Półmaraton Poznań

 

You may also like...

Loading Facebook Comments ...