Światowy dzień inwalidy

Od blisko 70 lat Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje w poszczególnych lokalnych środowiskach obchody Światowego Dnia Inwalidy. Opalenicki Oddział PZERiI swoją uroczystość zorganizował w czwartek, 14 kwietnia w Zespole Szkół w Opalenicy. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Tomasz Szulc i jego zastępca Paweł Jakubowski.
W bieżącym roku dzień ten obchodzony był pod hasłem „Wspierajmy osoby niepełnosprawne w realizacji ich praw i potrzeb”. Przybyłych gości oraz członków Opalenickiego Oddziału PZERiI powitała przewodnicząca koła, Sabina Kuderemska. Nadmieniła, że święto to przypomina, iż osoby niepełnosprawne stanowią integralną częścią społeczeństwa.
Życzenia zebranym złożył burmistrz Tomasz Szulc. Podkreślił, że zawsze znakomicie czuje się w towarzystwie opalenickich Seniorów. Podziwia ich entuzjazm i chęć bycia razem. Korzystając z okazji przekazał wieść, że już pod koniec roku będziemy mogli spotkać się w nowej sali, o pojemności niemal trzysta osób, która powstanie w kompleksie zespołu przedszkolno-żłobkowego.
Część artystyczną stanowił występ zespołu „Wiaruchna” pod kierunkiem Lidii Wachońskiej. Na obchody Dnia Inwalidy Organizacja Pracy nieprzypadkowo wybrała pierwsze tygodnie wiosny, symbol odradzającej się przyrody. Dzięki takim uroczystościom ukazywane są problemy osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością.

źródło: Opalenica.pl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...