Dakowski Dwór

III Regionalny Konkurs Języków Obcych w Zespole Szkół w Opalenicy

W dniu 18 marca 2016 już po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Opalenicy gościło najlepszych gimnazjalistów z regionu pod względem znajomości języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).

Wszyscy oni zostali wyłonieni na podstawie wyniku testów przeprowadzonych w ich macierzystych szkołach. Do etapu drugiego zaklasyfikowało się ponad 90 uczniów ze kilkunastu gimnazjów w regionie.

W etapie drugim młodzież pisała test ze znajomości gramatyki i słownictwa oraz odpowiadała na pytania z wiedzy o krajach angielskiego bądź niemieckiego obszaru kulturowego.

Do etapu trzeciego tj do części ustnej zaklasyfikowało się po pięciu uczestników z każdego języka. Musieli oni przedstawić prezentację w języku obcym na zadany wcześniej temat, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań związanych z tym tematem.

Laureatami konkursu w kategorii język angielski zostali:

Miejsce I – Aleksandra Wójcik z Kaźmierza
Miejsce II – Zuzanna Wojtkowska z Buku
Miejsce III – Monika Napierała z Nowego Tomyśla

Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Koryl z Kaźmierza i Wiktor Nawrot z Lwówka.

W kategorii język niemiecki:

Miejsce I –Wiktoria Marciniak z Opalenicy
Miejsce II – Wojciech Krzyżanek z Grodziska Wielkopolskiego
Miejsce III – Nikola Pempera z Wolsztyna

Wyróżnienia otrzymali Jakub Kotecki z Pniew i Michał Ciesielski z Opalenicy.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych, oprócz Zespołu Szkół w Opalenicy, ufundowali Burmistrz Opalenicy oraz wydawnictwo Oxford University Press. Patronat nad konkursem objęły Wydziały Anglistyki i Germanistyki Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu, a Pani dr I. Marciniak z Wydziału Germanistyki osobiście zasiadała w jury konkursu.

Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczestnikom bardzo wysokiego poziomu wiedzy oraz znajomości języka obcego i zapraszają ponownie za rok!

Źródło: ZS w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


6 − cztery =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>