Ogłoszenie wojskowego komendanta uzupełnień

W celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Tomyślu prosi o składanie wniosków o nadanie medalu „Za zasługi dla obronności kraju”. Przyjmowane są one w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Opalenicy (budynek B, pokój 01, tel. 6144772581 wewn. 49), gdzie można pobrać/złożyć formularz wniosku.
Formularz jest również dostępny w załączniku:
Wnioski prosimy składać w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja 2016 roku.
Medal „Za zasługi dla obronności kraju” jest polskim odznaczeniem wojskowym, nadawanym przez ministra obrony narodowej. Został on ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966. Odznaczenie to można nadawać również w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.
Złoty medal przyznawany jest rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje dzieci pełniło zawodową służbę wojskową. Srebrny medal przyznawany jest rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.
Źródło: Opalenica.pl z dnia 15 marca 2016 roku

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...