Koncert „Scherzo” w operze

Po raz drugi młodzież z Zespołu Szkół w Opalenicy miała możliwość wziąć udział w projekcie „Owińska” Fundacji Fabryka Sztuki poświęconemu osobom niepełnosprawnym intelektualnie i ruchowo.

Projekt ten polega na umożliwieniu korzystania z kultury wysokiej osobom niesamodzielnym poprzez stworzenie przyjaznych warunków. Uczniowie z klasy 3b pomagali przy wchodzeniu do budynku opery, obsługiwali wózki inwalidzkie, rozdawali programy koncertu oraz gadżety Fundacji, sprawdzali zaproszenia i kierowali widzów na poszczególne miejsca.

Gdy koncert się już zaczął wolontariusze również mogli zasiąść na widowni i posłuchać muzyki klasycznej w najlepszym wydaniu. „Scherzo”, czyli żart po włosku jest częścią budowy sonaty. O twórczości wesołej, tanecznej i o kompozytorach wesołych, żartobliwych można było usłyszeć podczas tego koncertu. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wirtualny spacer po różnych częściach opery, aby zaznajomić widzów z tą instytucją.

Dla wielu uczniów było to zupełnie nowe doświadczenie – bycia w operze, bycia współorganizatorem koncertu, bycia wolontariuszem dla osoby niepełnosprawnej. Oby te doświadczenia procentowały w przyszłym życiu naszych uczniów.

Źródło: ZS w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...