Zaczarowany Ołówek

Przez cały luty można przynosić do biblioteki w Opalenicy przybory szkolne, wymienione w grafice poniżej. Gwarantujemy, że każdy z tych podarunków trafi we właściwe ręce.

Na stronie Redemptoris Missio można przeczytać:

Kiedy dziecko pójdzie do szkoły, może nauczyć się urzędowego języka, dowiedzieć się skąd bierze się wiele chorób i jak się przed nimi ustrzec, nie będzie musiało iść wcześnie do pracy i żyć tak jak żyją jego biedni rodzice. Badacze tematu podkreślają, jak ważną rolę odgrywa edukacja dziewczynek. To w ich rękach leży przyszłość społeczeństw, w których żyją. Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Szkoły często powstają na wolnym powietrzu, a dzieci uczą się wszystkiego na pamięć, bo nie mają na czym zapisać informacji. Zresztą jak zapisać, skoro pisać nie potrafią? Nie miały przyborów, aby się tego nauczyć.

ZACHĘCAMY GORĄCO WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI.
DOSŁOWNIE KAŻDY OŁÓWEK JEST NA WAGĘ ZŁOTA!

Zaczarowany olowek - 1

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...