750x100

Gmina Opalenica współfinansowała zakup artroskopu

W poniedziałek, 21 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu medycznego w postaci najnowszej generacji artroskopu firmy Stryker, służącego do wziernikowej diagnostyki i przeprowadzania zabiegów w stawach. Nowe urządzenie zastąpi wysłużony sprzęt eksploatowany już od ponad 15 lat.

 Zakup tego nowoczesnego urządzenia, które w znaczący sposób wpłynie na jakość i komfort wykonywanych badań i zabiegów, był możliwy dzięki wspólnemu działaniu dwóch gmin: Zbąszynia i Opalenicy, które solidarnie udzieliły pomocy w wysokości po 70 000 zł i sfinansowały urządzenie.

 Swoje podziękowania dla burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego i Opalenicy Tomasz Szulca złożyli starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz dyrektorzy SPZOZ w Nowym Tomyślu Janusz Nowak oraz Marek Ratajczak. Poprzedni sprzęt jest tak wyeksploatowany, że już praktycznie nie nadaje się do użytkowania.

 Obecnie zdarza się, że w czasie operacji obraz robił się czarno – biały, co utrudniało operację. Nowy artroskop jest wykonany w nowej technologii, zatem bezpieczeństwo pacjenta i jakość wykonywanych zabiegów znacznie się poprawią – powiedział Marek Ratajczak, dyrektor ds. medycznych SP ZOZ w Nowym Tomyślu.

Źródło: Opalenica.pl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× jeden = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>