Okulary progresywne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Okulary progresywne od dawna wzbudzają obawy, są one droższe od przeciętnych ,a zła opinia o nich wydana przez „sąsiadkę ” budzi podwójne wątpliwości . Wśród sporej części społeczeństwa ciągle istnieje mit okularów progresywnych, przekazywany z ust do ust, bezwiednie powtarzany, tworzący swego rodzaju tabu, które rodzi te same pytania: „czy będę mógł się przyzwyczaić, czy nauczę się w nich chodzić?”. Rozumiemy Państwa obawy dlatego chcielibyśmy po krótce wyjaśnić wątpliwości z tym związane.

Jakie są korzyści z używania okularów z progresywnymi soczewkami ?

Okulary progresywne dają nam możliwość ostrego widzenia na każdą odległość. Ostro widzimy w nich na dal (np. telewizja , prowadzenie samochodu , napisy na ulicy , twarze przechodniów), na odległość pośrednią (np. komputer), oraz czytanie z bliska. Wyglądem zewnętrznym niczym nie różnią się od okularów tradycyjnych jednoogniskowych, ale ich konstrukcja jest tak pomyślana ,aby na ich powierzchni rozmieścić moce potrzebne na każdą odległości. Możesz więc teraz w jednych okularach chodzić cały dzień i widzieć na każdą odległość. Koniec z pamiętaniem czy do sklepu, pracy zabrałaś/łeś druga parę , koniec z noszeniem okularów na łańcuszku , koniec z przesuwaniem okularów na czubek nosa chcąc zobaczyć kto wchodzi do pomieszczenia lub stoi przed okienkiem w urzędzie. Szczególnie zalecane są dla osób powyżej 40 roku życia , które z powodu fizjologicznie słabnącej akomodacji mają problem z ostrością na pośrednie i bliskie odległości.

Dlaczego nie należy obawiać się okularów progresywnych ?

Przeprowadzone badania wśród pacjentów którzy zdecydowali się na okulary progresywne oraz wieloletnie doświadczenia optyków wykazały że do okularów progresywnych nie może przyzwyczaić się tylko 2 na 1000 osób ! Jeśli zostały spełnione warunki takie jak profesjonalne badanie wzroku przeprowadzone przez specjalistę Optometrystę lub Lekarza Okulistę, optyk przeprowadzi odpowiedni wywiad z pacjentem, a następnie dopasuje właściwy produkt do potrzeb klienta, wykona dokładne pomiary na podstawie których zamontuje prawidłowo soczewki okularowe– TO NIE MA MOŻLIWOŚĆ ŻEBY NIE PRZYZWYCZAIĆ SIĘ DO OKULARÓW PROGRESYWNYCH !
Adaptacja trwa od kilku minut do ok. tygodnia, dlatego też jeśli masz problem z widzeniem na różne odległości, a noszenie dwóch lub trzech par okularów jest niewygodna lub niemożliwa okulary progresywne są jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jeżeli zatem masz kłopot z ostrością widzenia na różne odległości zgłoś się koniecznie do specjalisty na badanie wzroku i nie lekceważmy objawów z tym związanych takich jak bóle głowy, szybkie męczenie się oczu, czy pogorszenie koncentracji.

Nie zwlekaj, już dzisiaj przyjdź i sprawdź swój wzrok w salonie OPTYK OSIŃSCY na ul. 3 Maja 8 w Opalenicy, dodatkowo zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej aktualnej promocji – druga para szkieł progresywnych za 1zł.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...