I Charytatywny Maraton Fitnessowo – Zumbowy

W sobotę, 5 grudnia odbędzie się I Charytatywny Maraton Fitnessowo-Zumbowy. W hali opalenickiego OSiRu spotkają się miłośnicy ruchu, aby wspólnie poćwiczyć i zatańczyć dla Radka. To właśnie dla 10-letniego dzielnego chłopca ludzie o dobrym sercu organizują tę wspaniałą akcję. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Tomasza Szulca. Start zaplanowany jest na 15.00.

Radek Świtała z Porażyna chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej. Niestety od urodzenia zmaga się z chorobą wrodzonego wodonercza oraz zaburzeniami czynności pęcherza moczowego, które mogą powodować niewydolność nerek. Ponadto Radek leczy się neurologicznie. Zdiagnozowano u niego umiarkowane rozszerzenie przestrzeni podpajęczynkowej nadklepistości półkul mózgu.

Postęp choroby powoduje, iż Radkowi pogarsza się wzrok. Dodatkowo półtora roku temu Radek został zakażony borelią oraz paciorkowcem. Biorąc pod uwagę jego wrodzone choroby okazuje się, że leczenie chorób zakaźnych jest bardzo utrudnione. Leki, które może przyjmować są drogie. Wszystkie zebrane podczas maratonu środki zostaną przekazane na jego leczenie.

W tym szczytnym celu inicjatywę wspierać będzie kadra instruktorska: Jacek Roszak, Joanna Wolniewicz, Marlena Ratajczak, Ewelina Piątyszek, Patrycja Buchert, Joanna Warawko, Magdalena Świątek, Elżbieta Palonek i Lidka Pigla. Trzy ostatnie panie są zarazem głównymi organizatorami imprezy. Koszt uczestnictwa tzw. cegiełka wynosi 20 zł. Dzieci będą mieć wstęp wolny.

Dla najmłodszych przygotowany zostanie specjalny kącik. Dobrą zabawę zapewnią w nim wykwalifikowane animatorki Anna Jarmużyk-Sadłocha oraz Katarzyna Kotecka. Podczas trzygodzinnej zabawy nie zabraknie także wielu fantastycznych atrakcji. Przewidziane są również liczne niespodzianki.

Zumba opalenica ost

Źródło: Opalenica.pl z dnia 23.11.2015

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...