Cykl spotkań dla dzieci i młodzieży

W poniedziałek, 12 października odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „4 Łapy – Pielęgnacja, Zdrowie i Bezpieczeństwo Zwierząt w Gminie Opalenica”. Uczestniczyły w nim wszystkie piąte klasy ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy. Celem jest ukazanie dzieciom i młodzieży korzyści, ale też zagrożeń i obowiązków wynikających z faktu posiadania czworonoga.

W zajęciach docelowo uczestniczyć będą wszyscy uczniowie szkoły. Planuje się także zorganizowanie spotkań dla innych placówek oświatowych w gminie. Pomysłodawcami projektu są Paulina Nowak i Maciej Kasper. Natomiast koordynatorami akcji są burmistrz Tomasz Szulc i zastępca dyrektora SP Opalenica Honorata Herman – Zimna.

Podczas poniedziałkowych zajęć prelegenci w sposób ciekawy odpowiadali na pytanie czym kierować się przy zakupie psa. Zadawali pytania czy mamy na to czas, czy mamy odpowiednie warunki w domu lub czy nie mamy alergii. Wskazywali także na fakt, że należy pamiętać, iż pies nie jest zabawką na kilka tygodni. Dorośnie i będzie większy a na starość może potrzebować specjalistycznej opieki.

Ukazano także obowiązki, w momencie gdy posiadamy już psa. Są to m. in. regularne wizyty u lekarza weterynarii czy też dbałość o sierść poprzez kąpiele. Celem spotkań jest ukazanie dzieciom i młodzieży, jako grup najbardziej wrażliwych na los zwierząt, konieczności dbania o higienę zwierząt, a także zapewnienie profilaktyki wielu chorób.

Zajęcia mają skutkować poprawą jakości życia zwierząt w naszej gminie, a także zapobieganiu chorobom odzwierzęcym. Prowadzenie zajęć przez Paulinę Nowak i Macieja Kaspera jest możliwe dzięki pomocy firm: Woolstar, Exito Opalenica Marlena Herzog, producentowi kosmetyków dla zwierząt Argenti oraz sklepowi zoologicznemu A.D.C Adam Cieślak Opalenica.

Źródło: Opalenica.pl

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...