4 medale dla klubu Promień Opalenica na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

W dniach od 8 do 11 października 2015r w Burzeninie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów i jak co roku bardzo udanie na tej imprezie zaprezentowali się młodzi sportowcy z Promienia Opalenicy zdobywając w sumie aż 4 medale – 2 srebrne oraz 2 brązowe.

Pierwszy medal już na samym początku wywalczyła 13-letnia Dominika Ratajczak w najlżejszej kategorii wagowej do 44kg sztangistka stanęła na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal, Dominika bardzo dobrze rwała kolejno: 31kg, 33kg oraz 35kg ten wynik plasował ją na 4 miejscu po konkurencji rwania, w podrzucie zawodniczka również zaliczyła 3 podejścia 42kg, 45kg i 47kg co dało jej mały srebrny medal za ten bój, w dwuboju osiągnęła 82kg i zasłużone 3 miejsce!
W kat. 48kg trenerzy spodziewali się dobrych występów Nataszy Majcherek (01r) i Martyny Zielewicz (01r), niestety podczas podróży Martyna nabawiła się urazu kostki źle ustając na jednej nodze i będą w niepełnej dyspozycji startowała bardzo asekuracyjnie podnosząc sztangą na tzw. Unik, technikę znacznie trudniejszą ale która gwarantowała bezpieczeństwo spuchniętej kostki, udało się zaliczyć 6 podejść gromadząc 83kg (38 + 45) co dało 9 miejsce, Natasza uzyskała 89kg (40 + 49) co wystarczyło do zajęcia 8 miejsca niewiele jednak zabrakło aby mogła być 2 oczka wyżej.
W kat. 58kg wystąpiły aż 3 sztangistki Promienia, gdzie najlepiej wypadła Klaudia Nowak (01r) która zajęła wysokie 5 miejsce z wynikiem 114kg (55 + 59) w dwuboju, ambitnie walcząc do ostatniego podejścia o 4 miejsce, na 6 miejscu uplasowała się Katarzyna Oleszak (00r) z rezultatem 108kg (48 + 60), na 12 lokacie zawody ukończyła Martyna Włodarczak (00r) 63kg (30 + 33).
W kat. +69kg doczekaliśmy się 2 medalu dla naszych dziewcząt, tytuł V-ce Mistrzyni Polski powędrował do Martyny Komorowskiej (01r) sztangistka wyrwała 61kg i podrzuciła 82kg co dało jej 143kg i 3 srebrne medale, 2 małe za boje i 1 najważniejszy za dwubój, na bardzo dobrym 5 miejscu znalazła się Alicja Komorowska (00r) osiągając 118kg (52 + 66)

Wśród chłopców o medale walczyli w kat. 56kg Kacper i Mikołaj Dach obaj nie byli faworytami w tej kategorii szczególnie Mikołaj który nie trenował na „pełnych obrotach” przez niedawną kontuzje lewej ręki, jednakże swoją ambicją i walecznością ponownie zobaczyliśmy braci Bliźniaków na podium Mistrzostw Polski – srebrny medal wywalczył Kacper Dach (00r) z wynikiem 183kg (83 + 100) a brązowy medal Mikołaj Dach (00r) jego rezultat to 180kg (75 + 105) w podrzucie Mikołaj zdobył mały złoty medal dzięki niższej wadze ciała, Kacper do samego końca starał się pokrzyżować szyki Jakubowi Wiatrowiczowi który prowadził po rwaniu nasz zawodnik miał do niego 2kg straty po rwaniu , kiedy Kuba podrzucił 105kg, trener Promienia zadysponował na sztangę 107kg, Kacper w ostatnim podejściu na tym ciężarze miał już sztangę w górze jednak nie zdołał zablokować sztangi i ustać w miejscu przez co musiał się zadowolić 2 miejscem w tej kategorii. Poziom sportowy braci odzwierciedla także klasyfikacja open gdzie w gronie 163 zawodników Mikołaj uplasował się na 6 miejscu – 295,94 pkt. a Kacper na miejscu 8 – 294,01 pkt.

W wadze do 62kg zadebiutował Maksymilian Bartkowiak (02r) uzyskując 90kg (42 + 48) w dwuboju zajął 21 miejsce.
W Klasyfikacji drużynowej Promień Opalenica zajął znakomite 3 miejsce z dorobkiem 37pkt, w zawodach wzięły udział 63 kluby z całej Polski!

…”Serdecznie pragnę pogratulować Wszystkim naszych sportowcom za szczególny wynik w klasyfikacji drużynowej 3 miejsce pokazuje na jak wysokim poziomie odbywa się szkolenie młodych zawodników w naszym klubie i przy okazji wypada pogratulować Budowlanym z Nowego Tomyśla którzy zajęli 2 miejsce a w przyszłym roku właśnie Nowy Tomyśl będzie gospodarzem Mistrzostw Europy do lat 15 i 17! Dzięki takim wynikom jak w Burzeninie być może to właśnie Wielkopolska będzie miała najwięcej zawodniczek i zawodników z Polski jacy wystartują w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 15 i 17 czego życzyłbym sąsiadom i właśnie nam, jeśli chodzi o start moich zawodników – Kacper Dach zaliczył udany występ poprawił swój rekord w rwaniu i napędził niezłego stracha w podrzucie rywalom z Mroczy było blisko złota ale srebro to także super wynik! Jeśli chodzi o Mikołaja to jego start jeszcze kilka tygodni temu stał pod dużym znakiem zapytania, nie mógł trenować praktycznie wcale ponieważ miał lewą ręke w gipsie, dopiero 2 tygodnie przed zawodami gips został zdjęty, ale swoją ambicją i chęciami udało się wystartować i to z jakim skutkiem! Powiedzmy sobie szczerze Miki trenował zaledwie 2 tygodnie i to tylko na jakieś 70% możliwości a to co zrobił na pomoście w Burzeninie można opisać tylko jednym słowem – niewiarygodne, zaliczył całe rwanie a w podrzucie poprawił swój rekord z zawodów o 3kg i wygrał ten bój! Jestem dumny z Kacpra i Mikołaja, na ich udany start składa się także niezwykłe wsparcie Rodziny i jednocześnie także sponsorów klubu – firmy REM-BUD DACH (należącej do Sławomira Dach i Agnieszki Dach) oraz p. Zofii Nowickiej Sklep Obi w Buku, dziękujemy za Wsparcie bez Was nie byłoby aż tylu sukcesów!...”
– podsumowuje zawody
trener Marek Wojciechowski

You may also like...

Loading Facebook Comments ...