Prawda o komputerowym badaniu wzroku

Na czym powinno polegać badanie wzroku, dlaczego trzeba dopasować do potrzeb i chorób pacjenta.

W dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z pojęciem „komputerowe badanie wzroku”. Niewiele osób jednak zadaje sobie pytanie, czym jest i jakie znaczenie ma takie badanie w określeniu wady wzroku. Niestety, hasło to bardzo często służy tylko celom marketingowym, wykorzystując nieświadomość pacjentów. Na podstawie danych z „wydruku z komputera” nie można przepisać, a tym bardziej wykonać okularów, bądź aplikować soczewek kontaktowych. Jeśli jednak tak się stanie, możemy być niemal pewni, że pieniądze za okulary bądź soczewki kontaktowe wydaliśmy niepotrzebnie, a nasza wada wzroku może się z czasem pogłębić. Pomiar ten może jedynie służyć jako wyjściowe określenie wady wzroku, które musi być uściślone przez specjalistę Optometrystę lub Lekarza Okulistę. Co najgorsze, pod pozorem komputerowego badania wzroku, niektóre salony optyczne, oraz firmy z całego kraju odwiedzają różnego rodzaju instytucje takie jak szkoły a nawet przychodnie lekarskie, przeprowadzając komputerowe badanie wzroku. Pacjent po badaniu otrzymuje wydruk, na podstawie którego kupuje okulary mające wartość i jakość okularów z supermarketu, płacąc za nie dużo więcej. Tymczasem nowe okulary nadają się tylko do kosza, powodując olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i sprawności układu wzrokowego. W związku z powyższym radzimy aby miejsca, gdzie wykonuje się tylko komputerowy badanie wzroku omijać szerokim łukiem.

Od pierwszych chwil funkcjonowania salonu OPTYK OSIŃSCY na ul. 3 Maja 8 w Opalenicy rygorystycznie realizujemy wysokie standardy badania. Z troski o naszych Pacjentów wyposażyliśmy nasz gabinet w narzędzia, które umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnych i precyzyjnych badań wzroku. Dzięki dokładnemu badaniu możemy wykonać okulary spełniające wygórowane wymagania i oczekiwania naszych Pacjentów. Specjalista przeprowadzający badanie precyzyjnie określa wadę wzroku, a w przypadku wystąpienia większych nieprawidłowości w układzie wzrokowym wykonujemy dalsze badania uzupełnione o konsultację okulistyczną.

• Jak przebiega badanie jakości i ostrości wzroku w naszym Salonie ?

W pierwszym etapie odbywa się ocena przedniego odcinka oka w celu określenia stanu powiek, spojówek oraz w celu zidentyfikowania ewentualnej zaćmy. Następnie przechodzimy do kolejnego etapu: badania ostrości widzenia na dal, które wg naszych procedur zawsze zakończone jest balansem akomodacji wykonywanym za pomocą pryzmatów i testów polaryzacyjnych. Kolejnym etapem jest określenie ostrości widzenia do czytania (na krótką odległość), dzięki któremu możemy precyzyjnie ustalić ewentualny dodatek. Jeżeli nasi Pacjenci nie potrzebują jeszcze okularów do czytania określamy wielkość wsparcia do akomodacji po to by praca przy komputerze była  bardziej efektywna i mniej męcząca.

• Co dalej, po badaniu ostrości wzroku?

Po wykonaniu kompletnego badania proponujemy naszym Pacjentom indywidualne rozwiązania możliwe do zastosowania w celu korekcji wykrytej wady wzroku. Jeśli osoby pracują i potrzebują okularów do czytania dobierzemy okulary progresywne lub biurowe, aby komfort pracy był jak najwyższy. W samochodzie lepszy komfort jazdy będą dawały okulary stworzone dla kierowców, podczas uprawiania sportu idealne będą soczewki kontaktowe, a latem przeciwsłoneczne okulary ze szkłami korekcyjnymi oraz filtrem UV. Duże wady wzroku nie są dla naszych specjalistów żadnym problemem, ponieważ mogą zostać skorygowane dobrze wykonanymi i dobranymi okularami lub soczewkami kontaktowymi.

Nie zwlekaj, już dzisiaj przyjdź i sprawdź swój wzrok w salonie OPTYK OSIŃSCY na ul. 3 Maja 8 w Opalenicy, dodatkowo zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszych aktualnych promocji –szczegóły na www.optykosinscy.pl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...