Uciążliwa studzienka

Poniżej przedstawiamy list od jednego z czytelników, który napisał do nas w sprawie zapadniętej studzienki na ul. 3 maja. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem poniżej.

Piszę do Państwa w sprawie zapadniętej studzienki kanalizacyjnej na ul. 3-go Maja, bezpośrednio na wjeździe do „Komopalu”. Mieszkam od tego miejsca ok. 200 m i w okresie kampanii cukrowniczej nasila się problem niewyobrażalnego hałasu jaki powoduje ciężarowy samochód, który wjeżdża w taką studzienkę. Naprawdę nie wiem jak radzą sobie z tym mieszkańcy okolicznych domów, skoro w okresie kampanii przejeżdża tu kilkanaście tirów na godzinę i to przez całą dobę. W ubiegłym roku myślałem, że władze odpowiedzialne za tą drogę coś z tym zrobią, ale jak widać sytuacja nie uległa poprawie. Niektórzy na pewno będą to tłumaczyć faktem, że wkrótce po otwarciu z ulic miasta znikną ciężarówki. Problem nie dotyczy tylko ciężarówek, jadąc osobówką trzeba robić slalom, żeby nie wyeksploatować w krótkim czasie elementów zawieszenia. Moim zdaniem studzienki w całym mieście, ale przede wszystkim ta (widoczna na zdjęciu) powinny zostać naprawione wzorem tych – na ul. Wyzwolenia czy też na ul. Farnej.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...