miejsce-na-reklame-top

Narodowe Czytanie 2015 w Opalenicy

W sobotę, 5 września odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytana będzie powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W Opalenicy miłośnicy literatury spotkają się na Placu Piłsudskiego o 16.00. W razie deszczu impreza zostanie przeniesiona do SP Opalenica. Specjalnie na tegoroczną akcję przygotowana została nowa adaptacja „Lalki”.

 Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miejski w Opalenicy, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Opalenica oraz MGOK Taklamakan. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie, która w latach ubiegłych odbyła się w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju.

nc2

 

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− pięć = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>