Z seniorami o bezpieczeństwie na drogach

Dnia 09.07.2015 w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Opalenicy zawitali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Stróże prawa rozmawiali z seniorami na temat bezpieczeństwa na drogach.

Zorganizowane spotkanie miało na celu uświadomienie seniorom, jak wielkim zagrożeniem na drogach są niedoświadczeni oraz lekkomyślni użytkownicy. O tego rodzaju sytuacjach mówił policjant nowotomyskiej komendy, który na co dzień spotyka się w swojej pracy ze zdarzeniami drogowymi i z ludzkimi tragediami, jakie tym zdarzeniom towarzyszą.

Spora część wykładu poświęcona była ruchowi rowerów. Podczas spotkania uczestnicy słuchali z zaciekawieniem i zadawali wiele pytań związanych z bezpieczeństwem na drodze.

Tego typu spotkania będą kontynuowane i systematycznie przeprowadzane w pozostałych miastach naszego powiatu w związku z wzmożonymi działaniami wakacyjnymi. Mają na celu utrwalanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz postaw pozwalających unikać zagrożeń.

imag0074

Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


pięć + 4 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>