Mistrzostw Gminy Opalenica w 3-Boju Szkół Podstawowych

Sportowy rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. W środę 17 czerwca 2015 roku uczniowie klas trzecich i czwartych szkół podstawowych rywalizowali w ostatnich zawodach sportowych – Mistrzostwach Gminy Opalenica w 3-Boju Lekkoatletycznym. Zmagania toczyły się w trzech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.W kategorii dziewcząt udział wzięły 4 drużyny: SP Dakowy Mokre, ZSP Wojnowice orazdwa zespoły z SP Opalenica. W kategorii chłopców zaś wystartowało pięć drużyn: SP Dakowy Mokre, ZSP Wojnowice oraz trzy zespoły z SP Opalenica. Najlepszą szkołą zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców okazała się opalenicka podstawówka. Dziewczęta zdobyły łącznie 505 pkt, chłopcy 427pkt. W dalszej klasyfikacji dziewcząt drugie miejsce zajęły Wojnowice – punktów 321, trzecie miejsce SP Dakowy Mokre – 214 pkt. II zespół z Opalenicy startował poza konkurencją, zdobył punktów 335. Na drugim miejscu w klasyfikacji zespołowej chłopców uplasował się zespół z Wojnowic – 361 pkt, trzecie podobnie jak u dziewcząt zajęły Dakowy Mokre z dorobkiem 233 pkt. Drugi i trzeci zespół z Opalenicy startowały poza konkurencją zdobywając odpowiednio: 364 i 299 pkt. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza była Marika Kęsy z Opalenicy – zdobyła 124pkt, drugie miejsce zajęła reprezentantka Wojnowic Agnieszka Bartczak – punktów 106 a brązowy medal wywalczyła Antonina Batura 101pkt. Wśród chłopców najbardziej wszechstronny okazał się Bartosz Reczek z pierwszego zespołu Opalenicy – 109 pkt, srebrny medal wywalczył Dawid Mikołajczak z ZSP Wojnowice – 88 pkt. Trzecie miejsce na podium zajął Nikodem Świątek z Opalenicy, zdobywając 87 pkt.

Wszystkie zespoły biorące udział w Mistrzostwach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze medale. Najlepsza trójka indywidualnie także uhonorowana została medalami.

Zwycięskie drużyny z Opalenicy wystąpiły w składzie:

– dziewczęta: Kęsy Marika, Batura Antonina, Biegańska Zuzanna, Kasperczak Patrycja,

Trzeciak Jagna, Szajek Daria.

– chłopcy: Reczek Bartosz, Świątek Nikodem, Kubiak Jędrzej, Kolasiński Oskar, Grześ