Pierwsze kroki do mistrzostwa

W sobotę 23 maja odbył się drugi etap warsztatów tenisa stołowego „Pierwsze kroki do mistrzostwa”. Organizatorami zajęć jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Miejski Klub Tenisa Stołowego Opalenica we współpracy z TG Sokół Brody, OSiR Opalenica, a całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji projektu grantowego w ramach KOLD.

Frekwencja wśród uczestników była zgodna z oczekiwaniami i planami. Powierzchnia sali sportowej w parku miejskim została wykorzystana w 100 procentach. Rozstawione zostały wszystkie możliwe stoły, przy których podczas treningów technicznych nie było nawet na moment pustych miejsc.

Zajęcia rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem dotyczącym głównych założeń sobotniego treningu. Tematem przewodnim była praca nóg w tenisie stołowym, która oprócz teoretycznego omówienia została zaprezentowana w postaci multimedialnej w wykonaniu najlepszych zawodników na świecie.

Pierwszy blok treningowy rozpoczął się od rozgrzewki. Następnie uczestnicy zajęć brali udział w treningu technicznym podczas, którego mieli okazję szlifować swoje umiejętności wykonując różne kombinacje ćwiczeń. Podobnie jak poprzednim razem w treningu udział brali zawodnicy MKTS Opalenica, którzy pomagali prowadzącemu Hubertowi Spychale. Po przerwie obiadowej i odpoczynku zawodnicy wykorzystywali nowe poznane zagrania w grach na punkty, w których wprowadzone zostały różne kombinacje zasad wymuszające intensywną pracę nóg.

Kolejna odsłona Warsztatów Tenisa Stołowego w Opalenicy, zakończyła się sukcesem organizacyjnym o czym świadczą przede wszystkim uśmiechy na twarzach uczestników. Bardzo się cieszymy, że dzieci i młodzież chętnie biorą udział w zajęciach i serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty już 13 czerwca.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 26.05.2015

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...