5-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

5-LECIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W holu opalenickiego liceum ogólnokształcącego odbyły się obchody 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystościach wzięli udział studenci, profesorowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Pięć lat temu narodziła się idea powstania uczelni, w której uczyć się mieli ludzie reprezentujący optymalny model starszego człowieka, pełnego inwencji i cieszącego się życiem. Program oraz zakres działań miał być opracowywany i realizowany przy współpracy ze słuchaczami. Dzięki determinacji pani dziekan Elżbiety Adamczewskiej, prodziekanów, Rady Programowej i innych życzliwych osób uniwersytet działa niezwykle prężnie.

 Od początku istnienia szkoła spotkała się z dużą akceptacją społeczną. W zajęciach przez cały okres istnienia uczestniczyło niemal dwustu studentów. Jest to fakt, który świadczy o tym, że jest zapotrzebowanie na taką formę edukacji, na taką formę spotkań towarzyskich. Opalenicki uniwersytet studenci traktują jak swój drugi dom, a siebie nawzajem jak najbliższą rodzinę. Ta niesamowita więź daje przekonanie, że z pewnością będziemy świętować kolejne jubileusze.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 20.04.2015

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...