Wyjazd klas mundurowych

W piątek, 13 marca br. uczniowie klas 1 E i 1 F służb mundurowych wraz z opiekunami Tomaszem Roszkiewiczem i Agatą Skrzypczak udali się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji uczniami opiekowała się mł. asp. Anna Urbaniak, która poprowadziła bardzo ciekawy wykład połączony z prezentacją multimedialną.

Dzięki temu uczniowie poznali definicję policji oraz jakie realizuje zadania i komu podlega jako służba mundurowa. Ponadto zapoznali się ze strukturą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, zaprezentowano im poszczególne wydziały. Młodzież dowiedziała się także, na czym polega praca Wydziału Ruchu Drogowego, Policji Sądowej czy Wydziału Antyterrorystycznego. W kolejnej części uczniom przedstawiono, jakie wymogi należy spełnić oraz jakie czynności należy wykonać, aby móc pracować w policji. Następnie omówiono stopnie awansu w policji wraz z oznaczeniami na pagonach, a także wygląd munduru policjanta (na co dzień oraz oficjalny) oraz wyposażenie. Po wykładzie pani Urbaniak oprowadziła uczniów po siedzibie Komendy. Młodzież zwiedziła areszt oraz dyżurkę, miała okazję zbadać się alkomatem oraz zobaczyć biuro monitoringu miejskiego. W kolejnej części naszego pobytu uczniowie wzięli udział w godzinnych ćwiczeniach musztry policyjnej pod okiem sierżanta Mateusza Poprawskiego oraz sierżanta Jakuba Wojciechowskiego. Na zakończenie wyjazdu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z policjantami, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Opalenicy.

Agata Skrzypczak

Źródło: Zespół Szkół w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...