Społeczne odpowiedzialne rzemiosło

W dniu 05 marca w gimnazjum w Opalenicy goszczono Panią Milenę Wróbel reprezentującą Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą, oraz Panią Lidię Fajfer z DSiG. Panie przyjechały by przetestować przez uczniów grę: „Praca czeka w rzemiośle”. W testowaniu gry brało udział 55 uczniów z klas 1 i 2

Gra składała się z dwóch modułów: E- rzemieślnik (przypominający grę monopol) i quiz wiedzy „Miliard w rzemiośle” Gra, którą uczniowie testowali powstała w ramach projektu „Społeczne odpowiedzialne rzemiosło” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest m.in. promocja kształcenia zawodowego w rzemiośle. Gra wśród uczniów wywołała pozytywne emocje, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dt. zawodów rzemieślniczych, używanych narzędzi,  charakteru i specyfiki pracy.

Źródło: Gimnazjum Opalenica

 

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...