Gościliśmy żużlowców i sztab szkoleniowy fogo unii Leszno

W grudniu uczniowie klasy 6d  Szkoły Podstawowej w Opalenicy oraz uczennice klasy 3a Gimnazjum zgłosili swój udział w EKOCHOINKOWEJ zabawie, której organizatorem był Klub Sportowy Unia Leszno.

Wspólne działania i zaangażowanie sprawiły, że w krótkim czasie powstały dwie piękne, ekologiczne choinki. Jedna stworzona została  z plastikowych skrzynek i butelek, druga zaś z kartonowych arkuszy, na których umieszczono zdjęcia zawodników i sportowe hasła.

Pomysłowość i włożony wkład pracy zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów. We wtorek 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Opalenicy gościliśmy żużlowców i sztab szkoleniowy FOGO Unii Leszno – trzynastokrotnego mistrza i sześciokrotnego wicemistrza Polski.

Lekcja wychowania fizycznego z leszczyńskimi Bykami była nie tylko nagrodą dla uczniów opalenickich szkół, ale także czasem wspólnej zabawy, zgłębiania wiedzy i zawierania nowych znajomości. Po brawurowym powitaniu zawodników, w pierwszej części spotkania, zajęcia sportowe prowadził trener żużlowców Paweł Barszowski.
Następnie nauczyciel Jacek Flak – Marcinkowski podzielił uczniów oraz zawodników na drużyny i zaprosił wszystkich do rywalizacji na torze z przeszkodami. Konferencja medialna prowadzona przez gimnazjalistki pozwoliła nam poznać i poszerzyć wiedzę o klubie, zawodnikach, meczach żużlowych, tradycjach, osiągnięciach życiowych i sportowych naszych gości oraz zgromadzić cenne autografy.

Nad oprawą muzyczną spotkania czuwał nauczyciel muzyki Mateusz Hojan. Radosnym i przesympatycznym akcentem wspólnej zabawy było zatańczenie „makareny” i przysłowiowych „kaczuch”. Cieszymy się z tak udanego spotkania, a pamiątkowe zdjęcia, baner z autografami i wpisy do kroniki pozwolą nam często wspominać  przesympatycznie spędzone chwile.

Anna Owsiańska

Źródło: Opalenica.pl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...