Teatr cieni i tańce

Dla Babci i Dziadka. W MGOK „Taklamakan” w Opalenicy, w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka, miał miejsce niecodzienny spektakl. Z zaproszenia klasy 1D ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy skorzystało wielu seniorów i miłośników teatru.

Widzowie w pierwszej części wieczoru obejrzeli spektakl teatralny „Jasełka Uczniowskie” przygotowany w konwencji teatru cieni. Przedstawienie dostarczyło wielu wzruszeń, niezapomnianych wrażeń i momentów zaskoczenia. Aktorami w tej trudnej technice teatralnej byli najmłodsi uczniowie szkoły, czyli sześciolatkowie.

Pierwszoklasiści okazali się także rewelacyjnymi tancerzami, piosenkarzami i recytatorami. W drugiej części programu, montażu poetycko – muzycznym „Dla Ciebie Babciu, dla Ciebie Dziadku”, porwali swoje babcie i dziadków do wspólnego tańca. Na scenie dzieci wcieliły się w rolę instruktorów dla dorosłych w tak trudnych tańcach jak cha-cha, walc czy polka.

Autorem scenariusza i reżyserem imprezy była wychowawczyni klasy, pani Renata Knop. Dodatkowo w trzeciej części uroczystości wcieliła się w rolę wodzireja na Wielopokoleniowym Balu Karnawałowym.

Źródło: Opalenica.pl

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...