Z pasją przez życie

Jan Adamczewski, miejscowy przedsiębiorca, człowiek z pasją, pełen empatii oraz współczucia dla innych, bardziej potrzebujących. Na łamach „Wywiadowcy” dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania gminy, swoich pasji oraz podejścia do interesów.

Opalenica24.info: Proszę nam opowiedzieć coś o sobie.

Jan Adamczewski: Z wykształcenia jestem historykiem, ukończyłem wydział Historii na UAM w Poznaniu. Po studiach pracowałem jako nauczyciel w Rudnikach, a potem w Szkole Podstawowej w Opalenicy, następnie jako pracownik Kuratorium Oświaty do roku 1990 kierowałem oświatą na terenie Gminy Opalenica.

O24: Prowadzi Pan już swoje przedsiębiorstwo wiele lat, czy w związku z tym ma Pan jakieś rady dla początkujących przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy?

JA: Od 1990 roku prowadzę własna działalność gospodarczą – Przedsiębiorstwo Handlowe ADLI, jest to związane z tradycją rodzinną, ponieważ przed wojną i po wojnie takie przedsiębiorstwo prowadził mój ojciec. Przez wiele lat było to moim marzeniem, które spełniło się i to z dobrym skutkiem. I taka jest moja rada jeśli czegoś się bardzo pragnie to trzeba do tego konsekwentnie dążyć.

O24: Znany jest Pan z tego, że udziela się społecznie, skąd takie zamiłowanie?

JA: Moja działalność społeczna zawsze wynikała z potrzeby serca, człowiek jest tyle wart, ile może zaofiarować drugiemu. Działam przede wszystkim po to by pomagać innym, a jeśli daje to efekty to moja satysfakcja jest większa i daje i mnie zadowolenie. Jeśli dotyczy to naszej społeczności czyli Miasta i Gminy Opalenica to jest to tym bardziej zasadne i skierowane do nas wszystkich po to, by nam się żyło lepiej, wygodniej i dostatniej.

O24: Posiada Pan pokaźną kolekcję zabytkowych samochodów, skąd wzięła się taka pasja?

JA: Interesuję się starymi amerykańskimi autami. W mojej kolekcji sprowadzane i remontowane w Opalenicki Buicki i Mustangi z lat 60. ubiegłego wieku. Ponadto, już od ponad ćwierć wieku jestem członkiem Automobilklubu Wielkopolska, przy czym organizuje rajdy po ziemi opalenickiej, ze względu na to, iż każdy wie, że szczęśliwe życie to nie tylko praca, ale także pasja.

O24: Jest Pan przewodniczącym Opalenickiej Izby Gospodarczej, jaki jest cel funkcjonowania takiego rodzaju instytucji?

JA: Opalenicka Izba Gospodarcza działa od marca 2012 roku. Zrzeszamy dzisiaj ponad 60 firm. Głównym celem organizacji jest pomoc małym firmom. Chcemy prowadzić przedsiębiorstwa na naszym terenie, dawać ludziom pracę i płacić podatki na rzecz naszej małej ojczyzny.

O24: Czy inwestycje, któe powstały w ostatnim czasie w mieście wg. Pana zwiększą atrakcyjność miasta i gminy Opalenica?

JA: Jeśli w mieście poprzez obwodnicę zastaną rozwiązane problemy  komunikacyjne, jeśli przy obwodnicy powstały nowe tereny inwestycyjne, jeśli nasze miasto i gmina stają się przyjazne człowiekowi, jeśli w tej społeczności jest więcej ludzi zadowolonych i uśmiechniętych, to świadczy o tym że warto tu mieszkać. Przyciąga to więc nowych inwestorów, Miasto i Gmina się rozrastają, powstają nowe miejsca pracy, w sklepach jest więcej klientów, wydają więcej pieniędzy, są szczęśliwi. I o to nam wszystkim chodzi.

O24: Dziękujemy serdecznie za rozmowę.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...