Sukces Kingi Pajchrowskiej ze SP w Urbanowie

We wtorek, 2 grudnia 2014 r. o godz. 10:00 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – gady i płazy wielkopolskich parków krajobrazowych”, którego organizatorem był Związek Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV – VI ze 145 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Wśród zwycięzców znalazła się uczennica klasy piątej ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie – Kinga Pajchrowska. Kinga zajęła I miejsce w kategorii literackiej, napisała zgodnie z kryteriami wiersz pt. Zagadka, w którym przedstawiła wymagane cechy traszki grzebieniastej.

Podczas uroczystości wręczania nagród laureatom konkursu nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, którzy wspomagali uczniów w przygotowaniu prac konkursowych. Podziękowania otrzymała nauczycielka przyrody Małgorzata Dudek, która była szkolnym koordynatorem konkursu.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 05.12.2014

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...