XVI Mistrzostw Gminy Opalenica w Wieloboju Sprawnościowym Klas I – III Opalenica

W piątek 28 listopada 2014r. tradycyjnie zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Opalenicy wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji wielobój sprawnościowy, w którym startuję najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Zawody są już na stałe wpisane w program obchodów Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Opalenicy – Andrzeja i Władysława Niegolewskich. W tym roku na zaproszenie odpowiedziały reprezentacje 6 szkół z gminy Opalenica, i były to: SP Dakowy Mokre, SP Opalenica, SP Porażyn, SP Rudniki, SP Wojnowice, SP Urbanowo. 12 osobowe reprezentacje szkół zmagały się w ośmiu konkurencjach i walczyły o Puchar Dyrektora SP w Opalenicy.

Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: sztafeta wahadłowa, skoki przez skakankę, rzut beretem, slalom z kijem do unihokeja, rzuty woreczkami czy tory przeszkód. Udział dzieci w sportowej rywalizacji przed ogromną publicznością złożoną z rodziców, kolegów i koleżanek, grona pedagogicznego był ogromnym przeżyciem.

W tym roku rywalizacja była zacięta, dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła zwycięzcę. Najlepszą szkołą po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji okazała się Szkoła Podstawowa w Opalenicy, zdobywając łącznie 47 pkt. Zaraz za Opalenicą na podium zalazła się szkoła z Porażyna z 42 punktami na koncie. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Wojnowic z dorobkiem 31 pkt . Na kolejnych miejscach znalazły się: SP Dakowy Mokre – 26 pkt, SP Rudniki – 15,5 pkt oraz SP Urbanowo 13,5 pkt.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz medale, ufundowane przez Szkołę Podstawową z Opalenicy oraz Radę Rodziców. Nad prawidłowością rywalizacji czuwała komisja złożona z dyrektora SP w Opalenicy Pana Pawła Jakubowskiego, dyrektora OSiR w Opalenicy Krzysztofa Mądrego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana – Wojciecha Stefańskiego.

Szkołę Podstawową w Opalenicy reprezentowali: Zuzanna Bręk, Maria Błażewicz, Michał Kaźmierczak, Mikołaj Broncel, Olaf Troszczyński, Marcel Maniecki, Zuzanna Zapłata, Antonina Dyderska, Aleksandra Brychcy, Joanna Bielawa, Mateusz Dzwonkowski, Kacper Szajkowski. Dzieci trenowały z Paniami: Katarzyną Ciechańską oraz Mirosławą Dembiną.

Opracowała: Dorota Szafrańska, OSiR Opalenica

You may also like...

Loading Facebook Comments ...