Wydarzenia z gimnazjum

 Gimnazjaliści chcą dbać o przyszłość OZE
W ramach realizacji projektu „Dbajmy o przyszłość OZE” 20 listopada 2014 uczniowie klas IC , IIE i IIIB zwiedzili firmę „Stolarnia Przybylski” w Jastrzębsku Starym. Wizyta pozwoliła uczniom zapoznać się z produkcją biomasy. Szczególnie ciekawy okazał się proces automatycznego usuwania trocin i wiórów powstających w czasie produkcji ze stanowisk pracy, a następnie wykorzystanie ich do produkcji brykietów. Uczniowie zobaczyli też jak działa brykieciarka.
Firma oprócz biomasy do sprzedaży i ogrzewania hal , stosuje do ogrzewania wody panele słoneczne. Uczniowie przekonali się , że prawidłowo zagospodarowane odpady mogą dalej być użyteczne , a wykorzystanie biomasy i energii słonecznej, znacznie obniża koszty prowadzenia firmy i jeszcze ochrania środowisko!
W ramach tego samego projektu w dniu 27 listopada br. uczniowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Cukrowni Nordzucker Polska w Opalenicy. Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego produkcji biogazu w zakładowej oczyszczalni ścieków. Produkowany ze ścieków biogaz pozwala ogrzewać wszystkie budynki cukrowni. Uczniowie poznali też proces produkcji cukru. Na koniec wycieczki każdy uczeń otrzymał słodki upominek w postaci paczki cukru.
Składamy serdeczne podziękowania goszczącym nas firmom. Na pewno zebrane doświadczenia  i wiedza pomogą nam racjonalnie budować przyszłość bioenergetyczną

 

 „Gimnazjaliści listy piszą…”
Miło nam poinformować, że uczennica naszego Gimnazjum Zuzanna Kotecka z klasy 1F została laureatką Wojewódzkiego Konkursu „Gimnazjaliści listy piszą…” zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Celem konkursu było napisanie tradycyjnego listu, uruchamiającego wyobraźnię, emocje, humor, a przede wszystkim piękno polskiego języka. Na przekór przekazom esemesowym i … znieczulicy emocjonalnej. Na szczęście, gimnazjaliści jeszcze listy piszą…
Opiekunką Zuzanny była pani Katarzyna Król. Laureatce i opiekunce serdecznie gratulujemy.

(…)JAK DZISIAJ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻASZ
W Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Napisz błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz” uczniowie naszego Gimnazjum odnotowali spektakularny sukces.
Wiktoria Marciniak z klasy 1A otrzymała wyróżnienie, a Marcin Hyjek z klasy 3B został laureatem etapu diecezjalnego. Praca Marcina jako najlepsza w kategorii gimnazjum została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego.
W piątek 28 listopada br. panie Helena Gałkowska i Jolanta Horowska z AK w imieniu organizatorów wręczyły dyplom i nagrody Wiktorii, a następnie w towarzystwie wychowawczyni Marcina pani Joanny Sękowskiej – Kaczmarek oraz opiekunki konkursu pani Katarzyny Król złożyły laureatowi wizytę w domu. Marcin bardzo się cieszył ze swojego wyniku, nagród i wizyty gości.
Zwycięzcom i opiekunce składamy serdeczne gratulacje.

Źródło: Gimnazjum Opalenica

You may also like...

Loading Facebook Comments ...