Stare drzewka zbyt małe

Wczoraj na naszą skrzynkę pocztową przyszedł list od Pana Adama, który zaciekawiony pewną sytuacją przy obwodnicy opalenickiej postanowił podzielić się opinią z naszymi czytelnikami.

Jak co tydzień w sobotę postanowiłem wybrać się na jogging obwodnicą opalenicy, z racji na to iż w dni powszednie nie mogę po niej biegać, gdyż jest zbyt ciemno a droga jest nieoświetlona. Swój bieg zacząłem od ronda przy ulicy Poznańskiej, przy wylocie na Wojnowice. Już tam na rondzie widziałem robotników, sadzących jakieś drzewka bądź rośliny – nie zwracając na to zbytnio uwagi pobiegłem dalej. Niespełna dwie godziny później wbiegałem na obwodnicę od strony Grodziska Wlkp., i wychodzi na to, że na całej długości obwodnicy wykopano stare drzewka i posadzono nowe. Oczywiście, jestem za tym, aby drzew w naszej gminie było jak najwięcej, jednakże – jest osoba w gminie, która za zieleń odpowiada. Nie łatwiej byłoby od razu posadzić większe drzewka, niżeli później stare wykopywać i marnować czas i pieniądze na posadzenie nowych? Oto kilka zdjęć.

Zachęcamy wszystkich czytelników, jeżeli chcecie podzielić się jakąś opinią lub poinformować o jakimś wydarzeniu lub nieprzyjemnej sytuacji – skorzytajcie z działu kontakt!

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...