Inna bajka, czyli pasowanie gimnazjalistów

14 października hala OSiR-u wypełniła się szczelnie uczestnikami uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie miało niecodzienny przebieg. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się pierwszoklasistom, którzy przeżywali tego dnia pasowanie na gimnazjalistów. W tym roku zaprosiliśmy ich do realizacji konwencji baśniowej, z którą w sposób symboliczny przyszło im się pożegnać i przejść do „innej bajki” – trudu, wysiłku i zmagań z nowymi wymaganiami gimnazjalnej rzeczywistości. Na początek jednak pierwszoklasiści i ich wychowawcy zaskoczyli wszystkich inscenizacjami ulubionych bajek i baśni z dzieciństwa. I tak zobaczyliśmy Królewnę Śnieżkę, Piotrusia Pana, Śpiącą Królewnę, podziwialiśmy taniec Smerfów, zastanawialiśmy się, co chce kupić Kaczka Dziwaczka oraz poskakaliśmy razem z Gumisiami. Prezentacje baśni były przeplatane konkurencjami sportowymi oraz quizem. W rywalizacji klas decyzją jury w składzie: pani wicedyrektor Lucyna Szuder, pani Joanna Kaczmarek i pan Roman Kurowiecki, zwyciężyły następujące klasy: I miejsce – klasa 1B, II miejsce – klasa 1C, III miejsce – klasa 1F.
Wszyscy adepci nauki w gimnazjum świetnie zdali swój pierwszy w tej szkole egzamin i zostali pasowani przez panią Dyrektor na GIMNAZJALISTĘ. Całość imprezy uświetniły występy muzyczne naszych uczniów. Zaskoczył nas profesjonalizm zespołu The Castle, który przedstawił skomponowany przez siebie utwór. Z przyjemnością wysłuchaliśmy także występów Magdaleny Urbańskiej, Mikołaja Kokocińskiego oraz szkolnego zespołu wokalnego pod kierownictwem pani Pauliny Kurcewicz – Nowaczyk.
Całość uroczystości poprowadzili Marianna Łukaszewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz jej zastępca Adrian Bocian; oni też złożyli życzenia nauczycielom w imieniu wszystkich uczniów. Nie obyło się też bez życzeń ze strony Rady Rodziców – przewodniczący pan Szymon Wujec życzył wszystkim nauczycielom wytrwałości, sukcesów, cierpliwości w pracy z młodzieżą oraz zadowolenia i nieustającego uśmiechu.
Nauczyciele przygotowali dla wszystkich niespodziankę, tj. przedstawienie pt. „Witamy w innej bajce”. Autorem scenariusza był pan Krzysztof Karski; on także wcielił się w rolę Pana Kleksa. Reżyserem była pani Magda Marciniak.

Źródło: Gimnazjum Opalenica

You may also like...

Loading Facebook Comments ...