XI Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Siatkówce

W dniach 18 – 19 października 2014 roku w hali OSiR w Opalenicy oraz Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się XI Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłkę Siatkową o Puchar Posła Jakuba Rutnickiego. Turniej rozgrywany był na dwóch obiektach przez dwa dni. W sobotę w Opalenicy toczyły się eliminacje, w niedzielę w Grodzisku rozgrywane były półfinały oraz mecz finałowy. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 8 powiatów w tym gospodarze zawodów: powiat nowotomyski i grodziski.
Na uroczystość otwarcia Mistrzostw do hali OSiR w Opalenicy przybyli zaproszeni goście: w imieniu Posła na Sejm RP – Jakuba Rutnickiego – Beata Musiałowska – pracownik biura poselskiego oraz zastępca Burmistrza Opalenicy – Andrzej Mainka z małżonką. Zaproszeni goście rozegrali pierwszą piłkę przy aplauzie zgromadzonej publiczności.
W ciągu dwóch dni rozegrano 20 spotkań. Każda z drużyn wystąpiła na parkiecie co najmniej 5 razy. Emocje trwały od pierwszego gwizdka sędziów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego z Opalenicy i Grodziska Wlkp. oraz członkowie opalenickiej Grupy Piątkowej.
Chwilę wytchnienia zespoły miały podczas pobytu w Trzciance, gdzie zorganizowano nocleg dla wszystkich ekip oraz wspólną zabawę w rytmie muzyki lat 80 i 90-tych.
Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez: Posła Jakuba Rutnickiego, Starostę Nowotomyskiego, Starostę Grodziskiego oraz Burmistrza Opalenicy.
Mistrzostwa organizowane od 11 lat wspólnie przez OSiR w Opalenicy i Grodziską Halę Sportową są doskonałą okazją integracji i konsolidacji środowiska nauczycielskiego. Większość zespołów brała udział we wszystkich edycjach, stąd znajomych twarzy nie brakowało. Okazją do wymiany myśli „o sporcie i nie tylko” było spotkanie integracyjne zorganizowane w Zespole Szkół Rolniczych w Trzciance.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 msce Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego
i Nagroda Burmistrza Opalenicy – KALISZ
2 msce Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego – SZAMOTUŁY
3 msce Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego – LESZNO
4 msce Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego – TUREK
5 msce Statuetka Burmistrza Opalenicy – NOWY TOMYŚL
6 msce Statuetka Starosty Nowotomyskiego – GRODZISK WLKP.
7 msce Statuetka Starosty Grodziskiego – OSTRZESZÓW
8 msce Statuetka Dyrektora Grodziskiej Hali Sportowej – ŚREM

Puchary i nagrody drużynom na zakończenie dwudniowego turnieju wręczyli: Starosta Grodziski – Mariusz Zgaiński, Zastępca Burmistrza Opalenicy – Andrzej Mainka, Radny Sejmiku Wojewódzkiego – Bartosz Dziewiałtowski – Gintowt w asyście Dyrektora Grodziskiej Hali Sportowej – Grzegorza Sterczaka oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy – Krzysztofa Mądrego.

 

You may also like...

Loading Facebook Comments ...