750x100

Szkolna debata

Do ważnego spotkania przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej doszło w czwartek, 4.09.14 r., celem wypracowania kierunków działalności ZSO na bieżący rok.

Pani Dyrektor Genowefa Wasiak zainicjowała debatę krótkim wystąpieniem, w którym zaznaczyła, że bardzo ważne jest, aby wszystkie podmioty szkolnej społeczności wypowiedziały się w kwestii wiodących dokumentów, określających funkcjonowanie szkoły na płaszczyźnie wychowawczej i dydaktycznej.

Najpierw uczestnicy debaty przystąpili do dyskusji na temat priorytetu koncepcji pracy szkoły i wartości, jakie przyjmie nasze środowisko. W efekcie uzgodniono motto – sentencję naszego patrona,  kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.”

Z kolei wszyscy podjęli pracę w grupach: I grupa kreśliła model absolwenta. II grupa metodą SWOT analizowała mocne strony szkoły, słabe strony oraz szanse i zagrożenia. III grupa zastanawiała się  nad sposobami zapobiegania typowym zachowaniom ryzykownym u młodzieży. Konkluzje wymiany zdań oraz uzgodnień między uczniami, rodzicami i nauczycielami zaprezentowali liderzy poszczególnych grup.

Dzięki debatom udało się opracować trzy dokumenty, czyli Koncepcję pracy szkoły,  Program wychowawczy szkoły, Program profilaktyki szkoły.

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ 9 = osiemnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>