Kwitnąca szkoła stowarzyszeniowa w Urbanowie

Już drugi rok szkolny powitały dzieci w szkole stowarzyszeniowej w Urbanowie. Pani dyrektor Małgorzata Dudek podczas sesji Rady Miejskiej w Opalenicy w dniu 29 sierpnia br. zaprosiła władze miasta, wszystkich radnych i mieszkańców do odwiedzenia szkoły im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie. Po uroczystości związanej z rocznicą wybuchu II wojny światowej, większość radnych, przedstawiciele władz na czele z Burmistrzem Opalenicy dr. Romanem Maternikiem i grupa mieszkańców na rowerach powitani zostali w urbanowskiej szkole przez zarząd stowarzyszenia, którego prezesem jest jednocześnie pani Małgorzata Dudek. Goście obejrzeli wyremontowaną przez rodziców szkołę, z niedowierzaniem patrząc na możliwości tak małej szkoły. Nowoczesny i nowy sprzęt, miejsca do zabawy i rekreacji, kuchenka oraz odnowiona klatka schodowa sprawiają wrażenie szkoły, która funkcjonuje dzięki współpracy rodziców, nauczycieli i dobrego koordynatora i gospodarza szkoły. Szkoła w Urbanowie stanowi potwierdzenie na to, że taki sposób działalności w małym środowisku sprzyja podniesieniu jakości pracy szkoły, tworzeniu bardzo dobrych warunków nauki i pracy oraz zwiększeniu liczby uczniów.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 02.09.2014

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× 8 = osiem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>