XXIII Bieg Opalińskich za nami!

3 sierpnia odbył się XXIII Bieg Opalińskich, w którym wzięło udział 430 zawodników. 23 edycja biegu była wyjątkowa, gdyż trasa przebiegała ulicami naszego miasta i każdy z mieszkańców mógł dopingować biegaczy. Można by rzec, że pogoda była idealna – w szczególności dla urlopowiczów na plaży. Żar, który w niedzielne popołudnie lał się z nieba nie sprzyjał biegaczom, ale mimo to każdy z nich walczył dzielnie i starał się dobiec z jak najlepszym czasem. Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy w przypadku lejącego się żaru nie zawiedli – przed swoimi domami ustawiali zraszacza ogrodowe, a wielu z nich częstowało biegaczy wodą do picia.

Jako pierwszy Bieg Opalińskich ukończył Dawid Jagła z Jarocina, który na mecie zameldował się z czasem 00:35:56 – jednocześnie zostając najlepszym biegaczem w kategorii mężczyzn, w klasyfikacji kobiet najlepszą była Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego która zameldowała się na mecie z czasem 00:40:31.

Jako pierwszy Opaleniczanin na mecie zameldował się Jacek Flak-Marcinkowski  z czasem 00:39:51, a najszybszą Opaleniczanką była Agata Świątek, która dotarła do mety z wynikiem 00:45:37.

Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii można znaleźć pod tym LINKIEM

Zachęcamy również do obejrzenia obszernej foto galerii, w której są zdjęcia z różnych punktów na trasie, jak również z dachu jednego z domów przy ulicy Sienkiewicza.

Galeria 1:

Galeria 2:

Zdjęcia z dachu:

You may also like...

Loading Facebook Comments ...