Niebezpieczne rogatki w Wojnowicach

Nie po raz pierwszy dostajemy sygnały od naszych czytelników, iż przejazd kolejowy umiejscowiony w Wojnowicach nie zadziałał tak jak powinien, tak również było 9 lipca około godziny 19.20

Po zamknięciu przejazdu i przejechaniu dwóch pociągów rogatki (w ciągu 15 minut) nie zostały podniesione. Kierowcy stojący przy przejeździe stracili w końcu cierpliwość i  zaczęli przejeżdżać przez zamknięte rogatki wahadłowo. Oczywistym jest, że takie zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Jednakże po czyjej stronie leży wina? Nie da się ukryć, iż przejazdy kolejowe na terenie naszej gminy otwierały się ze sporym opóźnieniem (do wyjątków należy doliczyć przejazd kolejowy na ul. Parkowej, który otwiera się niemal natychmiast po przejeździe pociągu). Jednakże w porównaniu do zeszłego roku, czas oczekiwania na przejściu się skrócił.

Ta sama sytuacja miała miejsce na przejeździe w Wojnowicach, który otwierał się szybko po przejeździe pociągu – jednakże od pewnego czasu pojawiły się problemy powodujące opóźnienie w ich otwieraniu.

Poniżej zdjęcia przesłane przez jednego z czytelników:

You may also like...

Loading Facebook Comments ...