Magiczny urok wspomnień

Obchody XX – lecia Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy stały się okazją do spotkania absolwentów 4 pierwszych roczników z wychowawcami oraz dyrekcją szkoły. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział także ówczesny i obecny burmistrz Opalenicy Roman Maternik, burmistrz Ryszard Napierała oraz ówczesny dyrektor LO Jarosław Owsiański.

Pierwsza część spotkania miała charakter oficjalny i odbyła się w szkole. Prowadzący – Dominika Narożna i Michał Nowakowski – spróbowalipołączyć współczesną szkolną rzeczywistość z przeszłością.

We wspomnieniowy klimat – w czasie swoich wystąpień – wpisali się także: obecna dyrektor Genowefa Wasiak, dyrektor Jarosław Owsiański oraz Burmistrz Roman Maternik. Przez lata swojego istnienia szkoła przeszła widoczną metamorfozę, której potwierdzeniem są kolejne – coraz liczniejsze – roczniki absolwentów. Spotkanie po latach dla wielu okazało się niezwykłym przeżyciem, tym bardziej, że wśród zaproszonych gości pojawili się ci nauczyciele, którzy zapoczątkowali historię opalenickiej szkoły średniej: Maria Dworzyńska, Barbara Swajdo, Katarzyna Leksowska, Eugeniusz Napierała i Tadeusz Narożny. Najważniejszymi gośćmi byli liczni absolwenci, którzy z uśmiechem pojawili się w murach swojej dawnej szkoły.

Wspomnieniowy charakter miała również prezentacja multimedialna archiwalnych zdjęć przygotowana przez Macieja Mikłaszewicza. W obchody XX – lecia włączyli się poza tym aktualni uczniowie, którzy dedykowali swoim poprzednikom muzyczno – taneczny program artystyczny. Po spotkaniu w holu szkoły oraz wykonaniu pamiątkowej fotografii, historyczni absolwenci zwiedzili szkołę i w swoich dawnych salach lekcyjnych spotkali się z wychowawcami.

Nieoficjalna część zjazdu, połączona z niekończącymi się rozmowami i tańcami „do białego rana”, odbyła się w restauracji Galamix. Miejmy nadzieję, że organizowanie jubileuszowych spotkań absolwentów wpisze się na stałe w tradycję szkoły.

Autor: Izabela Trzeciak
Źródło: Zespół Szkół w Opalenicy

You may also like...

Loading Facebook Comments ...