Finał Konkursu Wiedzy o Samorządności

Dnia 30 maja br. odbył się finałowy etap Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Samorządności organizowanego przez Młodzieżowe Rady Opalenicy i Dopiewa. Tego dnia opaleniccy gimnazjaliści, którzy zakwalifikowali się do ostatecznego etapu wraz z nauczycielkami – Małgorzatą Mortką, Małgorzatą Poznańską oraz przedstawicielami MRM w Opalenicy – Martą Sternal i Grzegorzem Karpowiczem, udali się do Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z rówieśnikami z gminy Dopiewo przystąpili do pisania testu. Arkusz był na średnim poziomie trudności.

Po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, że potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwyciężczynię konkursu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Patrycja Bendlewska. Drugie miejsce przypadło Adriannie Reczek, a trzecie Katarzynie Bogacz. Całe podium należało więc do przedstawicieli Gimnazjum w Opalenicy.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 01.06.2014

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...