Urbanowo w hołdzie papieżowi

W środę, drugiego kwietnia mieszkańcy Urbanowa już po raz siódmy uczestniczyli w uroczystej Drodze Krzyżowej, upamiętniającej odejście do wieczności błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Podczas modlitewnego przemarszu, który rozpoczął się o godz. 20.30 zatrzymywano się przy XIV stacjach Męki Pańskiej, by wysłuchać rozważań i wspomnień papieskich. Uczestnicy nabożeństwa od stacji do stacji Drogi Krzyżowej nieśli krzyż: uczniowie, młodzież, nauczyciele, rodzice, ministranci, mieszkańcy Urbanowa, strażacy.

Pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II wywarł ogromny wpływ na losy Kościoła, świata i każdego z nas, a jego postawa w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Właśnie przesłanie o sensie ukrytym w trudnym, pełnym bólu chrześcijaństwie poruszyło i wzbudziło refleksje wielu uczestników nabożeństwa.

Spotkanie modlitewne zostało zorganizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie, której pomocy udzielili Rada Rodziców, Ochotnicza Straż Pożarna z Urbanowa i członkowie zespołu „Wiaruchna”.

O godz. 21.37 minutą ciszy uczczono moment śmierci Największego Polaka a całość nabożeństwa zakończył Apel Jasnogórski i śpiew ulubionej pieśni Ojca Świętego – „Barki”. W hołdzie ukochanemu Papieżowi złożono pod krzyżem zapalone znicze.

Źródło: Opalenica.pl z dnia 03-04-2014

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...