Dla dzieci w Afryce

Projekt „Gwiazdka dla Afryki”, który realizowany był w Gimnazjum w Opalenicy, był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci  w Sierra Leone. Celem było zapoznanie uczniów z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Afryce.

W  ramach projektu uczniowie przygotowywali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone, które następnie zostały wystawione podczas  specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych do szkoły gości, rodziców i nauczycieli  mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie „prezenciku”. Dzięki temu udało nam się zgromadzić  310 złotych. i przekazać je na specjalnie utworzone przez UNICEF konto. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, w imieniu Gimnazjum Opalenica – Dziękujemy.

img002

Integralnym elementem akcji był konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci w Polsce dla dzieci w Sierra Leone. Najciekawsze kartki, wykonane dowolną techniką plastyczną, wraz z życzeniami skierowanymi do dzieci w Afryce, zostaną wydane przez UNICEF w formie pamiątkowego albumu. Spośród setek nadesłanych prac wybrano 37 kartek. Uczennica naszego Gimnazjum Julia Wojciechowska  z kl.1e znalazła się w gronie zwycięzców i to właśnie jej pracę będziemy mogli podziwiać w albumie, który UNICEF wyda jeszcze w tym roku. Gratulujemy.

Źródło: Gimnazjum Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...