Aż 44 zarzuty dla dwójki gimnazjalistów

14 i 16-latkowie siali postrach w jednym z gimnazjów powiatu nowotomyskiego! Jak się okazało wymuszenia, pobicia, czy groźby karalne to dla młodych mężczyzn chleb powszedni. Wczoraj każdy z nich usłyszał aż 22 zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

 Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja, że na terenie jednego z gimnazjów powiatu nowotomyskiego doszło do pobicia. Sytuacją natychmiast zainteresowali się mundurowi z Nowego Tomyśla.

 Funkcjonariusze zajmujący się na co dzień problematyką nieletnich, zebrali materiał dowodowy potrzebny do przedstawienia zarzutów dwóm uczniom, którzy siali postrach na terenie jednego z gimnazjów naszego powiatu wśród swoich rówieśników.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zamieszanych w przestępczy proceder jest dwóch uczniów, a cała sytuacja trwa co najmniej od września ubiegłego roku. Pobicia, wymuszenia i groźby karalne, to tylko wycinek ich poczynań.16-latek uczęszczający do gimnazjum wraz ze swoim o dwa lata młodszym kolegą znani są wśród szkolnej społeczności z aroganckiego i agresywnego zachowania. Ich ofiary bały się o tym mówić.

W obawie przed kolejnym pobiciem i wyładowaniem agresji swojego szkolnego oprawcy spełniali żądania.

Skala zjawiska na szczęście nie jest niepokojąca. Do takich zdarzeń dochodzi sporadycznie. Jednakże policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu informuję, że w każdym podobnym przypadku, sprawcy nie będą mogli liczyć na pobłażliwość!

O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Wachlarz kar, które można zastosować w podobnych przypadkach, jest bardzo szeroki: od upomnienia aż po umieszczenie w schronisku dla nieletnich lub w zakładzie poprawczym.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...