Nietrzeźwa, bez prawa jazdy spowodowała wypadek

policyjny_kogut

Dzisiaj o godzinie 1:55 na drodze nr 2749P w miejscowości Kopanki – Sielinko doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego trójka młodych ludzi trafiła do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. 22-letnia kierująca była nietrzeźwa i nie posiadała prawa jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą kryminalni z Nowego Tomyśla pod nadzorem nowotomyskiej prokuratury.

 O godzinie 1:55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o zaistniałym wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej nr 2749. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 22-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, jadąc z kierunku miejscowości Kopanki w kierunku Sielinka, nie zachowała należytych środków ostrożności, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Jak ustalili mundurowi kierująca nie posiadała prawa jazdy, co gorsza,  zdecydowała się na jazdę, mimo że była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wyniku tego zdarzenia 22-latka z obrażeniami ciała w postaci stłuczenia klatki piersiowej oraz dwaj pasażerowie w wieku 18 i 25 lat, z podejrzeniem wstrząsu mózgu oraz ogólnymi potłuczeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawę będą wyjaśniać nowotomyscy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...